Espresso bārs pogas spiediena attālumā..

17 miljoni – tik visā pasaulē lietotu kravas konteineru jau ilgu laiku intriģē dizainerus, kuri meklē inovatīvas un vēlreiz lietojamas gatavas struktūras. Pat, ja to ekspluatācija var būt diezgan finansiāli neizdevīga, to rievotais aprūsējušais eksterjers ar savu „konteinera šiku” nenoliedzami ir asprātīgs dizaina risinājums.

Viens no atpazīstamākajiem konteineru modeļu meklētājiem ir ekscentriskais amerikāņu konceptuālais mākslinieks un arhitekts Adams Kalkins un viņa birojs Architecture and Hygiene. Viņa slavenākā būve ir BUNNY LANE – gatavā angārā iebūvēta divstāvu māja, bet viņš arī ir pazīstams ar savām „pogas spiediena” mājām. Tie ir pārveidoti konteineri, kuri hidrauliski atveras ar pogas spiediena palīdzību un pārvēršas par labiekārtotiem mājokļiem. Radītais iespaids ir diezgan sirreāls, nedaudz atgādinot epizodi no Luisa Bunuela filmas.

Pēc atrādīšanas Amerikas prestižākajā mākslas izstādē - Art Basel Miami Beach, viena no Adama Kalkina „pogas spiediena” mājām tika nogādāta otrpus okeānam – Itālijā, lai izstādītu vērienīgajā mākslas izstādē Venice Biennale. Tur to pārveidoja par ILLY PUSH BUTTON CAFE - mini Espresso bāru.

Daļēji kā konceptuāls mākslas darbs, daļēji mārketinga projekts, Illy „pogas spiediena” bārs vienlaikus nodrošina arī visas nepieciešamās funkcionālās prasības – standarta 6 m garais konteiners ir aprīkots ar 3 espresso aparātiem. Venice Biennale izstādes viesi tika cienāti ar izcilo Illy itāļu espresso, kuru viņi varēja izbaudīt bāra lounge zonā.

Visi materiāli no kā izgatavots šis bārs, ieskaitot pašu konteineru, ir pārstrādājami. Naktīs vai laikā, kad šis bārs netiek izmantots, to ar pogas spiediena palīdzību var salikt atpakaļ konteinera formā, atstājot ārā vienīgi Illy reklāmas zīmi.

Līdzīgi kā daudzi citi Adama Kalkina projekti, arī Illy Espresso bārs ir vienlaikus nopietns un vieglprātīgs, radošā veidā ietverot visu nepieciešamo, ko sastopam jebkurā apkārtesošajā ēkā padarot to par efektīvu alternatīvu.