Milānas mēbeļu meses laikā kompānija bulthaup piedāvāja ekskluzīvu iespēju salona apmeklētājiem pirmajiem iepazīties ar inovatīvu virtuves sistēmu, kura organiski attīstās līdz ar lietotāja mainīgo dzīves veidu un vēlmēm.

"Šis koncepts atspoguļo jaunu sākumu mūsu brendam, par ko mēs paziņojām jau 2011. gadā", skaidro rīkotājdirektors Marks O. Ekerts. "Kaisle un uzticība- vērtības, kuras padarīja bulthaup par spēcīgu kompāniju, loģiski noveda mūs pie organiskā funkcionālas telpas radīšanas principa."

Vadošais spēks ir kaislīga vēlme nemitīgi pārveidot telpu, kritiski raugoties uz visām eksistējošajām idejām, pēc iespējas labāk pakļaut to lietotāja vajadzībām. Paliekot uzticīgi savam principam "forma seko funkcijai", kas sakņojas Bauhaus un klasiskajā modernismā, bulthaup to attīsta tālāk – funkcija nav pašvērtība, tā seko cilvēkam, kurš ir pats galvenais, bet cilvēka dzīves stils, viņa vēlmes un nepieciešamības nemitīgi mainās.

Jaunais bulthaup b3 princips balstīts uz funkcionālām prizmām - ģeometriskām struktūrām, kuras nodrošina funkcionālu un estētisku kārtību. Šie konstruktīvie elementi veido īpaša dizaina elastīgu sistēmu atvilktnēs un blokos, bet drīzumā pēc šī principa varēs veidot arī sienu virs darba virsmas. Kā uzsver kompānijas dizainers Herberts H. Shultes: "Jaunā sistēma demonstrē atteikšanos no agrākajām statiskajām organizēšanas struktūrām. Pirmo reizi lietotājs var kļūt par savas virtuves "režisoru", spējīgu mainīt tās scenogrāfiju ikdienā. Statisko konstrukciju nomaina dzīves kolāžas, emociju spogulis, individuālas personības radošais spogulis. "Jaunā horizontālā sistēma demonstrē arī apbrīnojamu projektēšanas ergonomiku, jo paņemt priekšmetu, kurš pret lietotāju vērsts šajā virzienā ir daudz ērtāk. Virtuvi vairs neplānos tikai vienu reizi, bet tā pastāvīgi mainīsies līdz ar cilvēku tajā. Tā kā visi sistēmas elementi izstrādāti pēc viena principa, lietotājs var mainīt to atrašanās vietu gan pa vertikāli, gan horizontāli vai papildināt ar jauniem.

Līdz ar tādiem iespaidīgiem jaunumiem, kuri jau ieviesti ražošanā, iebūvētu ledusskapi bez roktura - atveras ar piespiešanas mehānismu un stūra skapi ar izbīdāmiem groziem visā augstumā, bulthaup prezentēja arī savu jaunāko produktu – pasaulē pirmo izstrādāto darba virsmu no betona 10mm biezumā. Vēl viens piemērs sapnim, kurš īstenojies pateicoties jaunākajiem tehnoloģiskajiem sasniegumiem un inženieru darbam. Drīzumā šis unikālais un arhitektoniskais materiāls būs pieejams gan virtuves darba virsmām gan fasādēm.