Jautājums par metālu aizsardzību pret to elektroķīmisko koroziju ir ļoti aktuāls gan jebkuras valsts tautsaimniecībā, gan arī visas pasaules kopskatījumā. Pietiek uzzināt, ka katru gadu vidēji uz visas zemeslodes tiek zaudēti 12% no visiem pasaules melno metālu uzkrājumiem, un pie tā ir vainīgas metālu oksidēšanās reakcijas jeb mēs šo dabas fenomenu saucam par metāla koroziju, kad spīdošs metālisks, dzelzi saturošs priekšmets ārējās vides iespaidā pārvēršas par brūngani sarkanu, irdenu pulveri – rūsu.
   
Lai pasargātu metāla konstrukcijas no korozijas, lieto ļoti plašu ķīmiski izturīgu materiālu sortimentu, tai skaitā arī polimērmateriālu virsmas pārseguma sastāvus, ko izmanto kā krāsu sastāvu analogus, jo šāda tehnoloģija pieļauj uzklāt pretkoroziju sastāvus uz vissarežģītākās formas virsmām. Tāpat sastāvi ir tehnoloģiski vienkārši pie aizsargkārtas atjaunošanas vai remonta darbiem. Pie šāda veida pretkorozijas materiāla ir pieskaitāms arī "Rust-Off", kas ir uz ūdens bāzes veidota polimēru sistēma ar rūsas pārveidotāja (inhibitora) īpašībām. Vielu sastāvus, kas palēnina ķīmiskās reakcijas, sauc par inhibitoriem. "Rust-Off" ir pieskaitāms pie metāla konstrukciju aktīvās pretkorozijas aizsardzības paņēmieniem.
 
Pirms veidot pretrūsas aizsarglīdzekļa "Rust-Off" pārklājumu, metāla virsma ir jāattīra no birstošas, irdenas rūsas, no plāvas, taukiem un netīrumiem. Šo darbu veikt ir vislabāk ar mehānisku smilšu strūklas paņēmienu (var lietot arī ķīmiskus un termiskus metāla virsmas attīrīšanas paņēmienus). Apstrādājot ar rūsas pārveidotājgrunti "Rust-Off", mēs iegūstam zināmas priekšrocības, jo tādā gadījumā virsmas attīrīšanai nav īpaši augstas prasības, bieži vien pietiek metāla virsmu apstrādāt tikai ar metāla birsti.
     
Kas notiek ar parastu metāla krāsojumu, ja neizmanto rūsas pārveidotājgrunti "Rust-Off"? Tas ir visbiežāk sastopamais gadījums – parasts krāsas aizsargslānis, kad tieši uz korozijas skartās metāla virsmas uzklāta gruntējošā krasa (piemēram, akrila ūdensdispersijas metāla gruntskrāsa) un pēc tam spīdīga virsmas krāsa. Rūsas kārta nav neitralizēta un turpina progresēt, izmantojot mitrumu, kas atrodas tajā. Palielinoties rūsas tilpumam, tā radīs mikroplaisas aizsargkrāsojuma slānī un uz metāla virsmas atjaunosies korozijas elektro-ķīmiskās reakcijas. Krāsojuma ilgizturība atkarībā no vides agresivitātes un relatīvā gaisa mitruma, kas var sasniegt pat 80%, būs niecīga – 1–1,5 gadi.
   
Daudz drošāk ir izmantot aizsargkrāsojuma aktīvo tehnoloģisko variantu ar attīrītu rūsas kārtu, kas apstrādāta ar rūsas pārveidotāju – inhibitoru. Piemēram, firmas "Vincents Polyline" būvķīmijas produktu "Rust-Off" rūsas pārveidotājgrunti. Rūsa tiek daļēji saglabāta pārveidotā veidā (apstrādātais metāla priekšmets iegūst melnu krāsojumu, ķīmisko reakciju ātrums ir maksimāli samazināts, un tās var atjaunoties tikai tiešā krāsas slāņa saplaisāšanas gadījumā. Krāsojuma ilgizturību atkarībā no vides agresivitātes un relatīvā gaisa mitruma var prognozēt vismaz 4–6 gadu garumā.

Vēl drošāks tehnoloģiskais variants ar rūsas iekapsulēšanu, veicot metāla daļēju attīrīšanu no rūsas viegli atdalāmiem slāņiem un tad ķīmiski pārveidojot to ar "Rust-Off", un pēc tam noklājot ar  īpašu līmējošu sastāvu no "SUPER" un parasta portlandcementa, ņemot tos svara attiecībā 1:2. Ar iegūto pastveida konsistences līmjavu gruntē un reizē špaktelē ar rūsas pārveidotāju apstrādāto metāla virsmu, rezultātā tiek liegta gan mitruma, gan skābekļa piekļūšana metālam, un tas ir pietiekams priekšnoteikums, lai krāsojums āra apstākļos saglabātos 10–12 gadus. Par nobeiguma krāsu var izmantot, piemēram, universālas iedarbības aktīvu alkīda bāzes pretkorozijas krāsu, kas apvieno sevī divas vai vairākas funkcijas (grunts + virsmas krāsa). 

Organiskas izcelsmes inhibitori, pie kuriem pieskaitāms arī rūsas pārveidotājgrunts "Rust-Off", ir ekoloģiski sastāvi, tāpat arī to veidotie ķīmiskie produkti nepiesārņo apkārtējo vidi atšķirībā no neorganiskas izcelsmes metāla korozijas inhibitoriem.